Blogas

Mąstymas yra svarbus procesas, bet pasitaiko, kad gana daug mūsų minčių būna tiesiog bevaisės. Tarsi grotuvo įrašas be atvangos - dieną ir naktį - jos sukasi mūsų galvoje. Mes vis galvojame čia apie viena, čia apie kita, o nutraukti minčių srautą sunku. Grotuvo įrašą galime sustabdyti paspaudę mygtuką, tačiau kur mygtukas mūsų minčių srautui...

Meditacija padeda susikoncentruoti, dirbti komanda, atsiskleisti kūrybiškumui ir dvasingumui, nors iš esmės neturi nieko bendro su religija. Taip teigia meditacijos ir jogos mokytojas iš Indijos Swamis Jyothirmayaha. "Meditacija padeda atrasti gilesnį tikėjimą, kad ir kokią religiją būtumėte pasirinkęs", - pabrėžia jis.

1. Atsisėskite patogiai, užmerkite akis, keletą kartų ramiai, giliai ĮKVĖPKITE ir IŠKVĖPKITE. Pasistenkite, kad įkvepiant visas kūnas užsipildytų lengvumu ir gaivumu, o iškvėpkite įtampą, nuovargį, nerimą.
2. Nukreipkite ir sukoncentruokite dėmesį į savo užmerktas AKIS. Pajauskite, kaip palengva jos ima šypsotis, pabūkite taip keletą akimirkų.
3....

Meditacijos technikos praktikuojamos jau tūkstančius metų. Jos buvo sukurtos dvasingumui, sąmoningumui ir tiesioginiam realybės suvokimui gilinti. Įvairios meditacijos technikos praktikuojamos pasaulio religijose: krikščionybėje, budizme, sufizme ir kt. Nepaisant to, jog meditacija yra svarbi dvasinė praktika daugybėje dvasinių tradicijų, ją gali...